İletişim Hattı +90(322) 613 3019
HABERLER

6 OCAK CEYHAN'IN KURTULUŞU

  • 06.01.2023
  • ceyhantb

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR, 6 Ocak Ceyhan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

6 Ocak Ceyhan’ın Düşman İşgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla Ceyhanlı hemşerilerinin Kurtuluş Bayramı'nı kutlayan Başkan  Mustafa AYDAR, Tarihi milattan önce 1500’lü yıllara dayanan Ceyhan ilçemiz tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, birçok milletin de elde etmek istediği topraklar olmuştur.

 

Ceyhan, 30 Ekim 1918 yılında Mondros mütarekesine dayanarak itilaf devletleri tarafından işgal edilmiş olup 6 Ocak 1922 yılına kadar düşman işgali altında kalmıştır.

 

Adanalı hemşerilerimizin yapılan zulümlere sessiz ve kayıtsız kalmayıp birlik oluşturarak Merhum Mehmet Akif ERSOY’un  dediği gibi; "Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez,

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez", topyekûn bir kurtuluş mücadelesi başlatmışlardır. Bağımsızlık uğrunda canlarını hiçe sayarak tek yürek olup, kahramanca mücadele edip, düşmanı vatan toprağından çıkartmışlardır. Milletimizin bağımsızlığına olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 101. yıl önce 05 Ocak 1922 tarihinde Adana'mızda, 06 Ocak'ta ise Ceyhan'ımızda tezahür etmiştir. Kurtuluş için bu vatan birçok evladını şehit vermiş, birçoğunun da gazilik mertebesine ulaşmasına vesile olmuştur. Bugün biz onların hepsine minnet duyuyor, hepsini rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 

Ceyhan bizim için bir sevdadır, bu sevdamız 101. yıl önce atalarımızın da sevdasıydı. Bu sevda uğrunda şehit oldular, bu sevda uğrunda gazi oldular. Türk Milletinin evlatları olarak Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketini büyük bir gururla anmaktayız, tüm hemşerilerimizin 6 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

MUSTAFA AYDAR

CEYHAN TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

  • 6 OCAK CEYHAN'IN KURTULUŞU

Ceyhan Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi